Yaş Haddi Yeniden Düzenlendi

yasahlİstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yılbaşından bu güne dek uygulanan Ticari araçların yaş haddinin 0-1 yaş arasındaki düzenlemesi girişimlerimiz sonucu değiştirdi.

Ticari Taksi sahipleri tarafından yoğun eleştirilere maruz kalan, araçların 0-1 yaş grubu kapsamındaki İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışması, Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanımız Fahrettin Can tarafından yapılan görüşmeler neticesinde değiştirildi.

Yapılan görüşmelerde esnafın büyük mağduriyet yaşayacağı dile getirildi.Ticari araçlar için KDV ve Özel Tüketim Vergisinde muafiyet beklenirken, yaş sınırlaması getirilmesi Ticari Taksi sahiplerinin var olan sıkıntılarını artırdığı dile getirildi.

Başkanımız Fahrettin Can görüşme sonrasında yaptığı açıklamada:”Esnafımızın sorunları üzerinde çözüm üretmeye çalışmak başlıca görevlerimiz arasında yer almakta.Yetkiler ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde yaş haddinin 0-2 olarak düzenlenmesini sağlamak bizlere mutluluk vermektedir.Esnafımıza yeni düzenlemenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.