Fransız Kalmıyoruz, Mallarını Almıyoruz

fransaprotestoFransa Senatosunda kabul edilen ve sözde Ermeni Soykırımını inkar edeceklere hapis ve para cezası verilecek olan yasayı Havalimanı Taksicileri olarak bizde protesto ediyoruz.

Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Basın Müşavirliğinden Fransa protestosu ile ilgili bir açıklama yayınlandı.

1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddinin suç sayılmasını öngören yasa teklifini 22 Aralık 2011’de oy çokluğuyla kabul etti.

Devamında ise 23 Ocak 2012 tarihinde Senatoya sunulan yasa teklifi az sayıda Senatör tarafından kabul edildi.Yasa teklifine göre sözde “Ermeni Soykırımı” olduğunu inkar edenler hapis ve para cezası ile karşı karşıya kalacaklardır.

Bizlere göre ortaya konulan oyun, Nicholas Sarkozy’nin tekrar seçimleri zafer ile bitirme amacından başka bir şey değil.Fransa’da isteklerini bür türlü başaramayan Ermeni Diasporasının OY PAZARLIĞI oyunun bir parçasından başka bir şey değil.Önümüzdeki günlerde gerek Türkiye gerekse Avrupa’dan gelecek tepkiler ile bu yasanın Sarkozy tarafından imzalanmayacağını düşünüyoruz.

Havalimanı Taksiciler Kooperatifi olarak Otomotiv sektöründe özellikle yedek parça sektöründe bir çok marka otomobil üreticisine ürün sağlayan fransız mallarını ve kendi sosyal hayatımızda Gıda ve her türlü sektördeki Fransız mallarını almayarak Fransa senatosunu protesto ediyoruz.

Protestomuzun Fransız halkı ile ilişkilendirilmemesini istiyoruz.Çünki; biliyoruz ki Fransız halkının büyük çoğunluğuda bu yasanın Fransa’yı uluslararası Arena’da aşağılayan bir çalışma olduğunun farkında.

Protestomuza tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz.Ve yineliyoruz.Yapılanlara “FRANSIZ KALMIYORUZ, MALLARINI ALMIYORUZ”

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur