Atatürk Havalimanı’nda yıllarca hizmet veren ve şimdi İstanbul Havalimanında hizmet veren Kooperatifimizin bünyesindeki taksi hizmetleri 1960’lı yıllara dayanmaktadır.O yıllarda henüz kurum olmadan bireysel olarak taksi hizmetleri verilmeye çalışılıyordu.Resmiyet taşımayan,kayıtları olmayan bu bir grup taksici esnafının çalışmaları 1981 yılına kadar devam etmiştir.

Doğruluk ve adalet düşüncesi içinde hizmeti prensip edinen bu insanlar,14 Mayıs 1981 bir kooperatif çatısı altına toplanarak,ileride Türkiye’nin en büyük taksi durağı olacak yapının temellerini atmıştır.O zamanlar 12 üyesi ile birlikte S.S. 34 Nolu İstanbul İli Bakırköy İlçesi Yeşilköy Turizm Taksiciler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi adıyla tescili yapılan bu kooperatif,o zamanlarda sadece 3 metrekare bir demir kulube içerisinde hizmet vermeye çalışıyordu.

Havalimanı Taksi 660 araç ve 2000 sürücü ve 92 kooperatif çalışanı ile sayısal olarak bünyesinde bulunan Eğitim ve Konferans Salonu,Lokanta,Sürücü Dinlenme Salonu,Berberhane,Hukuk ve Sağlık Birimlerinden oluşan ve yapısal olarak Türkiye’deki taksi kooperatifleri içinde ayrı bir konuma sahip olmuştur.Ve sürecini Atatürk Havalimanında bu şekilde ve bu sayılar ile tamamlamıştır.

6 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen büyük taşınma sonrası, Kooperatifimiz İstanbul Havalimanındaki dünyanın en büyük Taksi kompleksinde 7 Nisan 2019 tarihi itibarı ile hizmet vermeye başladı.

660 Araç ile hizmet vermeye devam eden Kooperatifimiz çok kısa bir zaman içinde 750 ve ardından 1000 Araç ile Misafirlerimize hizmet edecek.

Kendi bünyemizde bulunan Akaryakıt İstasyonu ile Üyelerimize en kaliteli hizmeti vermeyi sürdürüyoruz. Ve yine kendi Kompleksimizde yer alan Restaurant, Kafeterya, Lostra ile Üyelerimiz ve Şoförlerimize en iyi hizmeti en kaliteli şekilde verme hedefi ile hizmet veriyoruz.

Kooperatifimizin yıllar önceki ilk halini hayal bile edemeyen o ilk kuruculara,her birimizin bir vefa borcu olduğu kuşkusuzdur.Bu borcu ödemenin en kestirme yolu,temeli hakkaniyet,dürüstlük ve dostluk ilkeleriyle atılan bu kurumu sevmemiz,korumamız,zarar verecek her türlü tavır ve davranışlardan kaçınmamızdır.3 metrekare’lik bir demir kulubeden bu günlere gelindiği unutulmamalı.Bizden öncekilerin yaptığı gibi,bir olarak ve beraber olarak kardeşce paylaşmayı,dostça kaynaşmayı ve huzur içinde yaşamayı bizden sonraki nesillere iletebilmeliyiz.Kooperatifin tüm üyeleri ve sürücülerinin hedefi GÖNÜL BİRLİĞİ içerisinde daha ileriye,daha güzele ulaşmak olmalıdır.