Kooperatifimizden Önemle Duyurulur

kamuoyuAtatürk Havalimanı sınırları içerisinde bulunan Kooperatifimizde meydana gelen üzücü olay ile ilgili Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz tarafından bir bilgilendirme yayımlandı.

Atatürk Havalimanı sınırları dahilinde hizmet vermekte olan Kooperatifimiz Kompleksimiz dışında meydana gelen üzücü olay sonrasında Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz tarafından kamuoyunu bilgilendirme açıklaması yayımlanmıştır.

AÇIKLAMA METNİ:

Kooperatifimiz kompleksi dışında 18 Ocak 2012 tarihinde 13:30 sularında meydana gelen ve 1 kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan üzücü olay, Basın Yayın kuruluşlarında eksik,yanlış ifadeler ve cümleler ile yayınlanmıştır.

Başta Doğan Haber Ajansı,TV Kanalları ve İnternet Haber içerikli web sayfalarında kamuoyunu yanıltıcı ifadeler gün boyu devam etmiştir.Yapılan sözlü bilgilendirmelere rağmen haberlerde herhangi bir düzeltme yoluna gidilmemiş ve Haber abonelerine doğru şekli ile dağıtımı yapılmamıştır.Şeffaf Yönetim anlayışımız sebebi ile tesbit edilen ifadelerin kamuoyu ile paylaşılması uygun görülmüştür.

* Olayda hayatını kaybeden Aykut Kala’nın Kooperatifimiz çalışanı olduğu,
* Hayatını kaybeden Aykut Kala’nın Kooperatifimizde Taksicilik yaptığı,
* Olay sonrası aranan şahsın Siyah bir Mercedes ile olay yerini terk ettiği,
* Olay esnasında, olay yerinde 3 kişinin bulunduğu,

Şeklindeki haberler ve açıklamalar gerçeği yansıtmamakla birlikte kamouyunu yanlış ve eksik bilgilendirmektedir.

Hayatını kaybeden Aykut Kala’nın Kooperatifimiz ile herhangi bir bağı bulunmamaktadır.

Olayda adı geçen T.Ş. isimli şahıs Kooperatifimizin üyelerinden birinin oğlu olmakla beraber,meydana gelen menfur olay ile Kooperatifimiz arasında herhangi bir ilişik bulunmamaktadır.

Olay ile ilgili ayrıntılı bilgi Cumhuriyet Savcılıkları ve Emniyetimiz tarafından soruşturmaktadır.

Kamoyuna önemle duyurulur.

Saygılarımızla

Atatürk Havalimanı
Turizm Taksiciler Kooperatifi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü