Taksiciler Çağlayan’a Akın Edecek

caglayanmitingiİstanbul Taksicileri, AHL Taksiciler Kooperatifinin öncülüğünde Korsan Taşımacılığa karşı dev bir mitinge hazırlanıyor.

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi öncülüğünde Türkiye’de bir ilk olacak olan dev bir miting hazırlığı yapılıyor.

Resmi kayıtlı taksilerin 3 katına ulaşmış olan Korsan Taşımacılığa karşı sabırları tükenen taksiciler büyük ses getirecek dev bir mitingin hummalı hazırlıkları içerisindeler.Türkiyenin ve Avrupanın en büyük Taksi kuruluşu ünvanına sahip Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi yerel seçimler öncesinde İBB tarafından her yıl düzenli olarak alınan”Ruhsat Harçları” nın kaldırılmasını sağlamıştı.

Plaka tahditlerinin kaldırılması sürecinde izledikleri kararlı tutum ve oluşturdukları kamuoyu ile sektörün sözcüsü haline gelen Havalimanı Taksiciler Kooperatifi, bu kez dayanılmaz boyutlara ulaşan Korsan Taksi Taşımacılığına karşı bir miting düzenleme hazırlığındalar.

Resmi kurum ve kuruluşlara yapılan yazılı müraacatlardan bir netice almayan sektör temsilcileri 11 Ekim 2009 tarihinde Çağlayan Meydanında binlerce kişiyi hak ve emek mücadelesi için bir araya getiriyor.Haksızlığa tahammülü olmayan herkesin davet edildiği miting için Emniyet birimleride ayrı bir hazırlık içerisindeler.

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can’ın resmi müraacatını 3 Temmuzda yaptığı Miting’in tebliği geçtiğimiz günlerde tarafına ulaştırıldı.4 Ekim olarak planlanan miting Valilik ve Emniyet izni ile 11 Ekim’de gerçekleşecek.

Aileleri ile ekmek ve hak mücadelesi için Çağlayan Meydanında toplanacak olan İstanbul Taksicileri resmi mekanizmaların işlemeyişinden oldukça rahatsız.Miting hakkında gelişmeleri ve süreçleri sitemizden takip edebilirsiniz.

tebligk izink