Vali Avni Mutlu’dan Kooperatifimize Ziyaret

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Kooperatifimizi ziyaret ederek sorunlarımızı dinledi.

Kooperatifimize gelen İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu burada Başkanımız Fahrettin Can ve taksiciler tarafından alkışlarla karşıladı.

Kooperatifimizde bir süre oturan Vali Mutlu taksicilerin sorunlarını dinledi. Başkanımız Fahrettin Can, Vali Mutlu’ya Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) lüks araçla yolcu taşımacılığı konusunda aldığı karar ile ilgili şikayetlerimizi dile getirdi.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin lüks araçla yolcu taşımacılığı konusundaki kararından rahatsız olunan konular varsa bunlara bakılabileceğini söyleyen Vali Mutlu, “özellikle taksici esnafımızın imkanlarının iyileştirilmesi, kaçak taksi uygulamalarıyla mücadele konularıyla ilgili çok ciddi iyileştirmeler yapıldı. Uygulamalarda esnafımızın rahatsız olduğu konular varsa bunlara bakılır. Büyükşehir aldığı kararlarda büyük esnaf kesimimizi mağdur edecek uygulamalara yönelmez. Varsa detayları arkadaşlarla görüşülür. Herkesin farklı farklı istekleri var. Bu bakımdan da yönetmenin zorluğu var.Bütün Anadolu İstanbul’dan bir şey istiyor. Turizmci, sanayici, taksici, minibüsçü başka bir şey istiyor. Bizim işimiz herkesin fikrini alarak istişare ederek ortak mutluluğu kurabilmektir” dedi.

Vali Mutlu daha sonra Kompleksimiz önünde topluca fotoğraf çektirdi.