UKOME Vip Taksiyi Tekrar Görüşecek

taxi-drivers05Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi ve İstanbul Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Fahrettin Can 15 kişilik heyetle, bugün Pazartesi günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Daire Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Hacımustafaoğlu’nu ziyaret etti.Ziyarete gelen heyeti sıcak bir şekilde karşılayan Hacımustafaoğlu’na Fahrettin Can, “Lüks araçla yolcu taşımacılığı konusunda alınan UKOME kararı KORSAN TAKSİLERİ MEŞRULAŞTIRILACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ, bu kararın tekrar gözden geçirilmesini, alınan kara göre önü açık ve sonu belli olmayan bir karar”dedi.

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi ve İstanbul Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Fahrettin Can 15 kişilik heyetle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Daire Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Hacımustafaoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarete gelen heyeti sıcak bir şekilde karşılayan Hacımustafaoğlu’na Fahrettin Can, “Lüks araçla yolcu taşımacılığı konusunda alınan UKOME kararı KORSAN TAKSİLERİ MEŞRULAŞTIRILACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ, bu kararın tekrar gözden geçirilmesini, alınan kara göre önü açık ve sonu belli olmayan bir karar. Eğer lüks taşımacılık yapılacaksa mevcut taksilerden 3000 tanesi lüks araç olarak belirlenir ve bu araçların taksimetresi diğer araçlardan daha fazla olmak şartıyla lüks taşımacılık yapabilir. Eğer dışarıdan lüks araçla yolcu taşımacılığı yapılması gerekiyorsa Limuzin gibi araçların çalışması için izin verilmeli, bununda herkesin yapamayacağı şekilde şartları ağır olmalı. Şuandaki karar göre 45 bin liralık araçlarla lüks taşımacılık yapmak isteyen ve üst limit belli olmadığı için birçok firmada 500/1000 araçla bu işi yapmak istiyor ve bu sayede sınırsız sayıda korsan taksiyi meşrulaştırılacağını düşünüyoruz” dedi.

Heyetin isteklerini not alan Hacımustafaoğlu, ilk UKOME toplantısında tekrar gündeme getireceğinin sözünü verdi.

Görüşmeye, Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatif ve İstanbul Taksi Sahipleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Fahrettin Can,

Başkan Vekili Ayhan Çobanoğlu,

Yönetim Kurulu Üyelerinden Cemal Karataş,

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Eski Başkanı Semih Kaçanoğlu,Cenk Karadağa,

İstanbul Taksi Sahipleri Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinden Nurettin Hamamcı, Halil Çelikan, Ünal Özdoğan,

Türkiye Taksiciler Vakfı Başkanı Güneş Taş,

Alperenler Taksi Durak Başkanı Sedat Koçbay,

Bayrampaşa Şoförler Odası Yönetim Kurulu Üyelerinden Bozan Kurşun,Müftah Cansever,

Ümraniye Şoförler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hayrullah Beğenir,

Taxi Life Gazetesinden Adem Coşkunyürek katıldı.