Protestomuz Ses Getirdi

taxidddAtatürk Havalimanı’nda Kooperatifimiz ile HAVAŞ arasındaki yolcu taşıma sorunu, taksicilerimizin ‘Havaş’ın korsan taşımacılığına hayır!’ afişli ve kornalı eylemiyle yeni bir boyut kazandı.

Ülkemizin en büyük sınır kapısı durumundaki Atatürk Havalimanı’nda Taksiciler Kooperatifi, İETT ve HAVAŞ arasındaki yolcu taşıma sorunu gittikçe kızışıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağlı İETT Genel Müdürlüğü’nün Taşıtlar Daire Başkanlığı imzasıyla 1 Temmuz’dan itibaren Atatürk Havalimanı’nda ücretli servis taşımacılığı yapan HAVAŞ’ın seferlerini bir noktaya düşürmesine yönelik açıklamanın ardından, Ulaştırma Bakanlığı’nın genelgesiyle seferlerine devam eden HAVAŞ’ı protesto eden bin 500 meslektaşımız dün bir eylem başlattı.

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi’ne bağlı 507 taksiye, ‘Havaş’ın korsan taşımacılığına hayır!’ afişleri yapıştıran taksici esnafı, hukuksuzluk yapıldığına dikkat çekmek için uzun süre araçlarının kornalarına bastı.

EYLEMLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK
Haksızlığı dile getiren Kooperatif Başkanımız Fahrettin Can, yetkilileri göreve davet ederek, “ Havaş, kanuna rağmen seferlerini devam ettirerek, hukuksuzluk yapıyor. Buna son verilmesini, sesimizin duyulmasını istiyoruz. Araçlarımıza afişlerimizi astık. Havaş, seferlerini devam ettirirse, eylemlerimiz artarak devam edecek” dedi.

Toplu taşımaya karşı olmadıklarını belirten Can, “ Havalimanında herkesin seyahat edeceği taşımacılık yapılıyor. Belediye otobüsleri var, metro var. İki bilet karşılığında belediye otobüslerini kullanabiliyorsunuz. Havaş, kişi başı Taksim’e 10, Kozyatağı’na 15 YTL’ye gidiyor. Bir taksiyle ise Taksim’e 25 – 27 YTL’ye gidiliyor” şeklinde konuştu.