Protestomuz Rahatsız Etti!

müjdat 2Kooperatifimize bağlı taksilerin afişli-kornalı protestosuna maruz kalan Havaş’ın Genel Müdürü Müjdat Yücel,Ulaştırma Bakanlığı’ndan aldıkları izinle yıl sonuna kadar taşımacılığa devam edeceklerini açıklayarak,yanlışta ısrar ettiklerini göstermiş oldu.

Atatürk Havalimanı’nda görev yapan gazetecileri ziyaret ederek taksicilerin eylemleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Havaş Genel Müdürü Müjdat Yücel, Türkiye’de kanun ve otoritenin bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu:

”Kanun koyucular hiç bir şekilde korsancılığa müsaade etmez. Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşımacılığın İETT tarafından yapılması yönünde kararı var. Biz de bu karara karşı gerekli başvurularımızı yaptık ve taşımacılığın yeniden yapılandırılmasını talep ettik. Biz Ulaştırma Bakanlığı’nın bize vermiş olduğu ruhsatla çalışıyoruz. Ülkemiz çok güç şartlardayken, biz görevlendirme ile buraya gelip çalıştık. Zaman zaman zarar da ettik.”.
Havaş Genel Müdürü Ulaştırma Bakanlığı’ndan aldıkları izinle yıl sonuna kadar taşımacılığa devam edeceklerini, bu arada da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne (UKOME) yaptıkları itirazın sonuçlanmasını bekleyeceklerini sözlerine ekleyerek, toplantıda alınacak karara göre davranacaklarını kaydetti.

Bizde diyoruz ki;kanunlara güvenimiz tam.Yasa koyucular ve uygulayıcılar en kısa zamanda doğruyu bulacaktır.Hakkımızı gasp edenler ise yaptıkları hataların farkına varacaktır.Aksi takdirde,protestolarımız genişleyerek devam edecektir.