Numan Kurtulmuş’tan Kooperatifimize Ziyaret

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ve HAS Parti Milletvekili adayları Kooperatifimizi ziyaret etti.Kurtulmuş, taksicilerin sorunlarını dinledi.

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Kooperatifimizi ziyaret etti. Ziyaret esnasında kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Kurtulmuş, daha sonra taksicilerin sorunlarını dinledi.

En büyük sorunlarının korsan taksiler olduğunu ifade eden Kooperatif Başkanımız Fahrettin Can, bu soruna bir çözüm getirilmesini istedi. Can, bunun yanında ticari taksilerin zorunlu trafik sigortalarının prim bedellerinin normal araçlarla karşılaştırıldığında çok yüksek olduğunu söyleyerek, 8 bin 500 liraya kadar tutan bedellerle karşılaştıklarını, bu uçurumun engellenmesi talebini de sözlerine ekledi.

Can konuşmasında:”500 SEL Mercedesin sigorta primi 350-500 Lira aralarında seyrederken, ticari taksilere 8500 TL’ye varan primlerin uygulanması büyük bir haksızlıktır.500 SEL Mercedes’in trafikte riski ne kadar ise, bizim araçlarımızında riski o kadardır.İkinci el taksi fiyatına eş değerde Trafik sigortası primi alınması kabul edilebilir bir şey değil.Bu konuda acilen bir çözüm üretilmesi gerekiyor.Korsan Taşımacılığa sorun üretilmemesi bir yana, bu türde yükler ile sektör çalışanları zor durumda kalıyor.Korsan Taşımacılar (Korsan Taksi) halen bir çok yerde büyük bir cesaretle broşür dağıtmaya devam ediyor” dedi.

Korsan broşürlerini gören Numan Kurtulmuş ise şaşkınlığını gizleyemedi.

Ziyaretin ardından Milletvekili adaylarından Mukadder Başeğmez ve beraberindeki heyet Kooperatif kompleksini gezerek çalışanlar ile sohbet etti.