Meral Akşener’den Kooperatifimize Ziyaret

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Meral Akşener, 12 Haziran’da yapılacak olan seçimler öncesinde, hem taksicilerin sorunlarını dinlemek, hem de parti politikası ile ilgili bilgiler vermek üzere Kooperatifimizi ziyaret ederek üyelerimiz ve taksici esnafıyla bir araya geldi.

Kooperatif Başkanımız Fahrettin Can tarafından karşılanan Akşener, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 12 Haziran’da yapılacak seçimlerde seçmenlerin sadece milletvekillilerine oy vermeyeceğine, anayasanın ilk dört maddesinde bulunan değiştirilemez maddelerin akıbetine de oy vereceğini ifade eden Akşener, taksiciler olarak konuya duyarlı bakılması gerektiğini söyledi.

Kürsüye çıkarak bir konuşma yapan Kooperatifi Başkanımız Fahrettin Can, Akşener’e ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Size korsan taksiler konusunda verdiğiniz yasa teklifinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Şimdi sıranın bizlerde olduğunu söylüyorsunuz. Taksiciler sıranın kendisinde olduğunu biliyor. Ben inanıyorum ki, bugün gündemde olan olaylar, taksicilerin kesinlikle kafasını ve midesini bulandırmayacaktır. Onların size olan yakınlığını ve muhabbetini biliyorum” dedi.

SORUNLARINIZI ÇÖZECEĞİZ
MHP Genel Başkan Yardımcısı Meral Akşener ise, özellikle korsanla mücadele konusunda iktidara gelmeleri durumunda çok titiz ve etkili bir çalışma içinde olacaklarını ifade ederek, “Korsan konusunda iktidara geldiğimizde, bir kere bunu kökten çözeceğiz. İkinci olarak, aracınızı aldığınızda ödediğiniz ÖTV ve KDV’nin satarken alınacağı, alırken ise istenmeyeceği bir sistem kuracağız. Yani siz araçlarınızı sık değiştirdiğiniz için satmak durumunda kalıyorsunuz. Alırken vergileri çok yüksek ödemenize rağmen, satarken bu tam tersine işliyor. Biz bu konuyu da çözeceğiz. Ayrıca kullandığınız yakıtlara ödediğiniz parayı, gemi sahiplerine tanınan haklar ölçüsünde indireceğiz” diye konuştu.

Son zamanlarda ortaya bir sivil anayasa söyleminin atıldığını ifade eden Akşener, “Bütün partiler 1982 anayasasının sivil bir göz tarafından, sivil bir el tarafından ve günün şartlarına uygun olarak hepimizin şartlarına uygun olarak mutabakatlar hazırlanmasına karşı değiliz. Ama bu tartışmanın tartışma olduğu kısım ise, anayasanın ilk dört maddesidir. Siz buna göre karar vereceksiniz. Galip Ensarioğlu, AKP’nin Diyarbakır adayıdır. Merkez sağ geleneğinden gelen bir siyasi insandır. Altan Tan, BDP’nin desteklediği Diyarbakır adayıdır. İslamcı kesimden gelmektedir. Sezgin Tanrıkulu CHP’nin İstanbul Milletvekili Adayıdır. Sosyal demokrat kesimden gelmektedir. Ayşenur Bahçekapılı Ak Parti’nin İstanbul Milletvekili Adayıdır. O da sosyal demokrat gelenekten gelmektedir. Bu kişiler partileri adına, ilk dört maddenin değiştirilmesinin anayasayı ve Türkiye’yi rahatlatacağını söylemektedir. Yani özerkliği ve federasyonu çağrıştıran cümleler kullanmaktalar. Sizler, sadece 12 Haziran’da milletvekillerini oylamayacaksınız, anayasanın ilk dört maddesinin de akıbetini belirleyeceksiniz” şeklinde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’nın ‘Hayaldi Gerçek Oldu’ söylemlerinin gerçekleştiğini ifade eden Akşener, “İzmir’in karşısına bize ait Kayalık adasına Yunanlılar kilise yaptılar, hayaldi gerçek oldu. Akdamar Adası’na rahmetli Menderes’in yıktırıp sürdürmeyi düşündüğü Ermeni Kilisesi açıldı. Bakanlık bütçesinden tamir edildi. 200 kilogramlık haç takıldı. Ermenilerin hayali hayaldi gerçek oldu. Barzani ve Talabani’nin hayali gerçek oldu. Kürt federe devleti kuruldu. Sayın Başbakanla oturup türkü söylediler. Burası Muş’tur yolu yokuştur. Hayaldi gerçek oldu. Bunun gibi birçok şey sayabilirim size. Sizler 12 Haziran’da bunları da oylayacaksınız. Ben inanıyorum ki oy vermek gerçekten büyük vebal işidir” ifadeleri kullandı.