Mustafa Sarıgül’den Ziyaret 2014

a8Şişli Belediye Başkanı ve CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifimizi ziyaret ederek sorunlarımızı dinledi.

Taksici esnafına konuşma yapan Sarıgül daha sonra taksiye binerek, “şuanda istikametimiz Saraçhane. Bu taksi İstanbul Büyükşehir Belediyesine gider. Gelmek isteyenler gelsin” dedi.

Yeşilköy’deki Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi’ni ziyaret eden Sarıgül, taksicilerin sorunlarını dinleyerek onlara hitap etti.

Babasının da geçmişte taksicilik yaptığını ifade Sarıgül, “24 saat bütün kamu kurum ve kuruluşlarında hizmetlerin durduğu anda, taksici esnafımız çoluğunun çocuğunu rızkını helal yollardan kazanan, mutfağında en ufak haram para bulunmayan başımın tacı kardeşlerimsiniz” dedi.

Sarıgül Türkiye’nin dünyanın en pahalı benzinini kullandığını belirterek, “Benzine her gün zam geliyor, fırındaki ekmeğe her gün zam geliyor, una zam geliyor, diğer ürünlere zam geliyor bir şey yok. Ama taksimetre olduğu yerde kalıyor. Peki taksici esnafımız öğleden sonra neden sinirli oluyor biliyor musunuz? Sabahleyin saat 6’da alıyor, 3’te arabayı teslim etmesi lazım. Teker döndü, yevmiye çıkmadıysa taksici arkadaşımız sinirli oluyor” şeklinde konuştu.

İstanbul’daki bazı otellerdeki “VİP Taksi” uygulamasına dikkat çeken Sarıgül, “30 Mart akşamı mevcut yönetim seçilsin, hiçbir otele ilk etapta bir taksici giremeyecek. Her tarafa VİP taksiyi koyacaklar. Burada binlerce taksici esnafımız var. Babadan dededen kalan bir plaka var. O plaka sizin varlığınız, hava paranız. İnanın böyle olduğu zaman Vip taksiler devreye girecek. Beş tane büyük firma alacak arabaları koyacaklar. Seyirci kalacaksınız. Arabanızla baş başa kalacaksınız. Allah korusun arabanız bir teneke durumuna düşecek. Arabanızın teneke durumuna düşmesini istiyorsanız al bunlara oy verin. Arabanızın, taksi esnafımızın bir numara olmasını helal yoldan para kazanmasını istiyorsanız bana oy verin. Mayısın ikinci haftası salı günü saat 14.00’te İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi toplanacak. Orada alacağım ilk karar ‘VİP’ taksilere son vermek olacaktır” ifadesini kullandı.

Sarıgül, vatandaşlar arasından parti ayrımı yapmayacağını dile getirerek, İstanbul’da barış, özgürlük ve demokrasi dönemini başlatmak istediklerini sözlerine ekledi.

Daha sonra Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Can ile taksinin şoför mahallisine geçen Sarıgül, burada 30 Mart’taki mahalli idareler seçimlerine atıfta bulunarak, “İstikametimiz Saraçhane. Bu taksi İstanbul Büyükşehir Belediyesine gider. Gelmek isteyenler gelsinler” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ