Kooperatifimize Onur Ödülü

shay1Taksi ve Taksi müşterilerinin Gazetesi sloganıyla yayın hayatına başlayan Sarı Hayatlar Gazetesi kuruluşunun 3. yıldönümünü Merter Green Park Otel’de düzenlediği gece ile kutladı.

Yoğun bir katılımın gözlendiği gecede taksici esnafı ve Sarı Hayatlar okuyucularının oylarıyla yılın en iyileri de ödüllendirildi.

Geceye İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ali Arslan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Cabir Demir, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Semih Kaçanoğlu, İstanbul Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can, Kağıthane Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Akın Atlı, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanvekili Mustafa Silahyürekli, İstanbul genelindeki taksi durak başkanları ve taksiciler katıldı.

Sunuculuğunu Ünlü davranış Biçimleri Uzmanı, İletişimci ve televizyon Yorumcusu Oğuz Gülay’ın yaptığı gece Sarı hayatlar Gazetesi’nin 3 yıllık yolculuğunu anlatan sinevizyon gösterisiyle başlarken gecenin açılış konuşmasını yapan Sarı Hayatlar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Adem Coşkunyürek, bir kitapla başlayan ve gazete ile devam eden Sarı hayatlar serüveninde gazetenin taksicilerin sorunlarının çözümüne yaptığı katkıyı anlatarak kendilerine destek verenlere teşekkür ettiklerini kaydetti. Taksici esnafının sorunlarının çözümü ve kamuyou oluşturulması noktasında gazetenin önemli bir mihenk taşı oluşturduğunu anlatan Coşkunyürek, Sarı Hayatlar taksici esnafının ve taksi müşterilerinin gazetesi olma yolunda ilerlemeye devam edecektir dedi.

Daha sonra söz alan İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz da Sarı Hayatlar gazetesi’nin taksici esnafının sorunlarını dile getirmede üstlendiği misyona değinerek Sarı Hayatlar’ın başarısından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ali Arslan’da yaptığı konuşmada Sarı hayatlar gazetesi’nin sektörün sorunlarını ve sıkıntılarını başarılı bir şekilde kamuoyuna taşıdığını anlatarak sorunların çözümünde büyük katkısı olduğunu kaydetti. Korsanla mücadelede bugüne kadar 2000’den fazla araca işlem yaptıklarını hatırlatan Arslan, taksici esnafı ile el ele vererek korsan sorununu bitireceklerini müjdesini verdi.

Daha sonra ödül törenine geçilirken yılın en iyileri, onur ödülleri ve Sarı Hayatlar gazetesi’ne katkı yapanlar katagorilerinde şu isimler ödüle layık görüldü.

En iyi Taksi Şoförü: Raif Arslan

En iyi Taksi Durağı: Yeşilyurt Taksi Durağı

En iyi Esnaf odası Başkanı: Semih Kaçanoğlu

En iyi reality show programı: Haber Özel (Show TV)

En iyi Haber editörü: Özgür Uzun (Haber Özel Programı)

En iyi radyo programcısı: Ali Şentürk (Afrikalı Ali)

En iyi tiyatro yönetmeni: Tevfik Yapıcı

Korsan mücadelede en başarılı emniyet müdürü: Olcay Balaban (Bakırköy İlçe Emniyet Müdürü)

En iyi tiyatrocu: Sinan Bengier

En iyi Gazeteci: Kahraman Yılmazcan (Güneş Gazetesi)

En iyi haber muhabirleri: Metin Can (Habertürk TV),Seyfettin Koçak (CHA)

En iyi tv dizisi: Akasya Durağı

En başarılı yerel yöneticileri: Ateş Ünal Erzen (Bakırköy Bld. Bşk.)

İsmail Ünal (Beşiktaş Bld.Bşk.)

Fazlı Kılıç (Kağıthane Bld.Bşk.)

En iyi eğitimci: Oğuz Gülay
Onur Ödülleri

Bendevi Palandöken TESK Genel Başkanı

Fevzi Apaydın TŞOF Başkanı

Ali Arslan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürü

Faik Yılmaz İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı

Fahrettin Can Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı

Katkıda Bulunanlar

Coşkun Ticaret (Coşkun Kahraman)

Serkan Otomotiv (Serkan Ayvaoğlu)

Özataklar Otomotiv (Elvan Turan)

As Oto (Niyazi Sucu)

Ödül töreninin ardından toplu fotoğraf çekiminin ardından yemeğe geçilirken gece katılanlar organizasyondan duydukları memnuniyeti ifade ederek Sarı Hayatlar Gazetesi’ne yayın hayatında başarılar dilediler.

shay2 shay3