Bakan Elvan’dan Kooperatifimize Ziyaret

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Cuma namazı sonrası ziyaret ettiği Kooperatifimizde Yönetim Kurulu ve esnafımızla birlikte yemek yiyip, çay içti.

Korsan taksi ile mücadele için çıkan yasadan dolayı Bakana teşekkür eden taksiciler, rent a car şirketi adı altında faaliyet gösteren bazı firmaların şoförlü araç kiraladıklarını ve bu şekilde yasayı deldiklerini söylediler. Sultanahmet Meydanı’na araçla girişlerine izin verilmediğini, bu nedenle hem kendilerinin hem de turistlerin mağdur olduğunu anlatan esnafın sorunlarını dinleyen Bakan Elvan, taksicilerin karşılaştığı zorlukları tek tek not aldırdı. Elvan, “Atatürk Havalimanı dışarıya açılan kapımız. Burada 57 milyona ulaştık yolcu sayısı itibarıyla. Bunun önemli bir kısmı turist. Dışarıdan gelenlerin Türkiye’nin ilk yüzünü gördüğü yer burası. O açıdan her birimize büyük sorumluluk düşüyor. Misafirperverliğimizi, dürüstlüğümüzü her şekliyle göstermemiz lazım” dedi. Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanımız Fahrettin Can da, “Durağımızda 2 bin 250 kişi çalışıyor. Aileleriyle birlikte yaklaşık 10 bin, 12 bin kişi buradan ekmek yiyor. Sayın Bakanımız bizi kırmayıp bir çayımızı içti. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir sohbet ortamında geçen ziyaret sonrası Bakan Lütfi Elvan, Balkanlar ve Ortadoğu’nun en büyük taksi durağı olan Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifimiz üyeleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Süleyman şen-Airkule.com