banner2

Havalimanı Taksiciler Kooperatifi’nde hizmetlerin aksatılmadan yürütülebilmesi ve kalitenin yükseltilebilmesi amacıyla 3 ayrı kurul faaliyet göstermektedir.Üyelerimizin hür iradesi ile seçmiş olduğu bu kurullar;Havalimanı Taksiciler Kooperatifi personeli ve müşterilerine hizmet için vardır.Buradaki nöbetler görev değişimidir.Kişiler geçici,kurumlar kalcıdır.

1) Yönetim Kurulu
2 yılda bir yapılan seçimlerde belirlenen 11 kişiden oluşur.Devlet Hava Meydanları işletmesince belirlenen kurallar ve üyelerin istekleri doğrultusunda hizmet kalitesinin artırılması ve kooperatifin geliştirilmesi amacıyla çalışmalarda bulunur.

2) Denetleme Kurulu
Genel kurul tarafından yapılan seçimler neticesinde belirlenir.3 Asil ve 3 Yedek üyeden oluşur.Yönetim Kurulu’nun yapmış olduğu çalışmaları denetler.

3) Disiplin Kurulu
Yönetim Kurulu’nca belirlenen 9 üyeden oluşur.1 Hafta içinde hakkında şikayet gelenleri her Cumartesi günü toplantıya davet ederek savunmalarını alır.Yapılan değerlendirmeden sonra şöfor ve araca haksız ise,değişik sürelerde uzaklaştırma cezası verilir.Müşterilerden,görevlilerden veya diğer şoförlerden gelen tüm şikayetler mutlaka disiplin kurulu’nca değerlendirilmektedir.