Ve Uçuşlar Yeniden Başlıyor

Türkiye’de, tüm dünyada olduğu gibi uçak seferleri corona virüsü sebebiyle durdurulmuştu. Corona virüsü pandemisi sebebiyle önce dış hat uçuşlarını yasaklayan THY, ülkemizde uygulanan seyahat yasağı sebebiyle iç hat uçuşlarını da askıya almıştı. Diğer havayolları da uçuşlarını ara vermişti.

Corona virüsü pandemisinde en çok etkilenen sektörlerden biri de havayolları şirketleri olmuştu. Virüsün yayılmasın önlemek için alınan seyahat yasağı sonrası THY, Pegasus ve diğer havayolları firmaları iç hata uçuşlarını ertelemişti. Corona virüsü ile ilgili atılan normalleşme adımları sonrasında vatandaşlar uçuşların tekrar ne zaman başlayacağını merak ediyordu.

UÇUŞLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Türk Hava Yolları, son yaptığı açıklamaya göre iç hat uçuşları 4 Haziran, dış hat seferleri ise 10 Haziran’da başlayacak. Ayrıca THY, artık kabin bagajlarının olmayacağını ve tüm bagajların kabin altında kabul edileceğini açıkladı.

PEGASUS NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Türkiye’de en çok tercih edilen havayolu şirketlerinden biri olan Pegasus, 4 Haziran’a kadar olan biletleri iptal etti. Bu karar Pegasus’un da 4 Haziran itibariyle iç hat seferlerine başlayacağı olarak yorumlandı.

Ayrıca ülkemizde faaliyet gösteren SunExpress de iç hat uçuşlarının 4 Haziran ile başlayacağını açıkladı.