Turizme Haritalı Destek

harita1Atatürk Havalimanı’nda Çalışan Ticari Taksi Sürücüleri, Turizme Katkı Sağlamak Amacıyla Yurt Dışından Gelen Yolculara İstanbul’un Tarihi Yerlerini Gösteren İngilizce İstanbul Haritası Koyarak Yeni Bir Uygulamaya İmza Attı.

Atatürk Havalimanı’nda çalışan ticari taksi sürücüleri, turizme katkı sağlamak amacıyla yurt dışından gelen yolculara İstanbul’un tarihi yerlerini gösteren İngilizce İstanbul haritasını koltuklardaki ceplere koyarak yeni bir uygulamaya imza attı.

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatif Başkanı Fahrettin Can, ticari taksileri kullanan yolculara daha iyi bir hizmet verebilmek için İstanbul’un tarihi yerlerini ve alışveriş merkezlerini gösteren özel bir harita hazırlattı. Yeni uygulamayla birlikte Türk turizmine katkı sağlayacaklarını ifade eden Can, “Hazırlanan haritalar ile hem yolcular gidecekleri yerler konusunda daha rahat olacak hem de yolculara rehberlik edecek.Her ay taksi koltuk ceplerinde 75 bin haritayı ücretsiz dağıtılacak” dedi.

Haritaların ücretsiz dağıtılacağını belirten Fahrettin Can, “Günlük programların da yer aldığı haritada turizme katkı için taksilerde ücretsiz olarak dağıtılıyor. Bu harita sayesinde taksileri kullanan yolcular bir günde İstanbul’un önemli tarihi yerlerine ve alışveriş merkezlerine taksilerle veya toplu taşıma araçları ile ulaşabilecekler” diye konuştu.