Tempomuz Gibi Şekerimizde Yüksek

k3Kooperatifimizde görev yapan bin 500 kadar taksi sürücüsü ve üyeler, şeker taramasından geçirildi. İstanbul trafiği yüzünden yoğun stres yaşayan taksicilerin kanındaki şeker oranı normal sınır olan 110 değerinin üzerinde çıktı.

İstanbul Memorial-Hizmet Hastanesi’nden gelen sağlık ekipleri, Kooperatifimiz çalışanlarına,şoförlere ve üyelere bugün şeker taraması yaptı. Kooperatifin hizmeti olan taramaya taksiciler yoğun ilgi gösterdi. Esnafın çoğu şekerini ölçtürmek için kuyruğa girdi. Bazılarının da stresi tavla oynayarak atmaya çalıştığı gözlendi.

Sekiz yıllık taksici Habil İlke şekerinin yüksek çıktığını ancak kooperatifin hizmetinden memnun olduklarını söyledi.

Süleyman Çakır’ın şekeri 118 çıkarken, 33 yıllık taksici Metin Erçin’in 278, Dursun Gözcü’nün değeri 253 çıktı. Gözcü, “Şekerden başka rahatsızlığım yok. Hizmet ayağımıza kadar geldi.” sözleriyle memnuniyetini anlattı.

“Sinir bozuk olunca seker de bozuk oluyor”
Kooperatif yöneticimiz İlhan Ayan’ın şekeri ise 312 olarak belirlendi. Ayan, kendisi de dahil şekeri yüksek olan arkadaşlarını ilgili lerlere göndereceklerini ifade ederek, “Akciğer, check-up gibi başka taramalar da yaptıracağız. Malum İstanbul trafiği, sinir, stres ön planda geliyor. Sinir stres bozuk olunca seker de bozuk oluyor. İnsanla uğraşmak çok kolay olmuyor.” izahını yaptı.

Kanındaki şeker oranı 389 olan Erkan Yıldız, İstanbul’un trafik stresi, yorgunluk gibi sebepleri sorumlu tuttu. Harun Korkmaz ise 410 rakamı ile en yüksek şekere sahip taksicilerden birisi oldu. Korkmaz, “İhtiyaç var çalışıyoruz. Sekerim var zaten. İstanbul trafiği işsizlik şekeri yükseltiyor.” diye konuştu.
HABER: Seyfettin Koçak-CİHAN