Sürücülere Davranış Biçimi Eğitimi

eg1İletişim ve Halkla İlişkiler Uzmanı Oğuz Gülay tarafından “İletişim Teknikleri ve Davranış Biçimleri” konulu sunum hareketli ve neşeli bir ortamda gerçekleşti.

İletişimin sözlü, yazılı, resimli ve bedensel olarak insanların birbirine bilgi aktarımı ve paylaşımı olduğunu anlatan Oğuz Gülay eğitim ve bilginin gelişmesi için tekrarın gerektiğini belirtti.

Yaklaşık 250 şöförün katıldığı eğitim programında mesleğin önemi hakkında bilgiler verdi.Kooperatif Başkan Yardımcımız Yusuf Tuna’nın öncülük ettiği eğitim programı gruplar halinde yaklaşık 1 hafta daha devam edecek.

Yolcuların seyahatleri esnasındaki, beklentilerini ve şikayetlerini uygulamalı olarak beden dili ile anlatmaya çalışan Gülay,Taksi şoförünün halk nazarındaki öneminden bahsetti.

Oğuz Gülay alışkanlıklar konusunda;
• Düşüncelerinize dikkat edin davranışlarınız olabilir,
• Davranışlarınıza dikkat edin alışkanlıklarınız olabilir,
• Alışkanlıklarınıza dikkat edin karakteriniz olabilir,
• Karakterinize dikkat edin kaderiniz olabilir,
diyerek davranışların önemine ve temel olduğuna dikkat çekti.
Kalp diye bir organımızın olduğunu, kalbimizde sevgi, şefkat, korumacılık ve erdem gibi duyguların bulunduğunu, davranışlarımızın denetim altında bulundurularak disipline edilmesi gerektiğini belirten Oğuz Gülay önce insan prensibiyle hareket etmemiz gerektiğini, kendimize yapılmasını istemediğimiz bir şeyi başkalarına yapmamamız gerektiğini söyledi.

eg6 eg2 eg5 eg3