Niksar’da Taksicilerden Terör Protestosu

HAKKARİ'NİN DAĞLICA BÖLGESİ, IĞDIR VE CİZRE’DE TERÖR ÖRGÜTÜNÜN HAİN SALDIRILARINDA ASKER VE POLİSLERİN ŞEHİT OLMASI ÜZERİNE TOKAT’IN NİKSAR İLÇESİNDE TAKSİ SÜRÜCÜLERİ, ARAÇLARINI TÜRK BAYRAKLARIYLA DONATIP KONVOY YAPARAK TERÖRÜ PROTESTO ETTİ. (SEDAT ÖZATA/TOKAT-İHA)

Hakkari’nin Dağlıca bölgesi, Iğdır ve Cizre’de terör örgütünün hain saldırılarında asker ve polislerin şehit olması üzerine Tokat’ın Niksar ilçesinde taksi sürücüleri, araçlarını Türk bayraklarıyla donatıp konvoy yaparak terörü protesto etti.
Niksar ilçesinde taksici esnafı, yaşanan terör olayları nedeniyle protesto gösterisi düzenledi.

Niksarlı vatandaşların da destek verdiği protesto gösterisinde terör lanetlendi, oluşturulan konvoyla ilçe genelinde dolaşıldı. Taksiciler adına konuşan Dernek Başkanı Emrah Demirhan, terör saldırıları ve şehit haberlerinin herkesin içini yaktığını dile getirdi. Taksiciler olarak her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarını vurgulayan Demirhan, “Birlik ve beraberliğimizi korumak açısından ülkemizi bu zor günlerinde yalnız bırakmamak için biz buradayız. Biz askerimiz, polisimiz ve milletimizin yanındayız. Bu ülkeye düşmanlık eden herkesin karşısındayız. Bu tepkimizi dile getirmek için bir araya geldik, sesimizi herkese duyuracağız. Bir kez daha terörü lanetliyoruz, kınıyoruz, beter olsunlar, Allah bu ülkeye düşmanlık besleyenleri kahrı gazab etsin. Bu vesile ile şehit asker ve polislerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, aileleri ve yakınları ile Türk milletine başsağlığı diliyoruz” dedi.

 

Kaynak-İHA