Miting Komitesi İftarda

mitingiftarkomite11 Ekim’de düzenlenecek dev mitinginin Organizasyon Komitesi düzenlenen iftar yemeği ile bir araya geldi.

Korsan Taksi’ye ve her türlü Korsana Hayır sloganı ile yola çıkan Taksiciler AHL Taksiciler Kooperatifinde düzenlenen iftar yemeği ile bir araya geldi.

Organizasyon Komitesi Başkanı Fahrettin Can’ın öncülüğünde bir araya gelen Komite üyeleri yenilen iftar yemeğinden sonra durum değerlendirmesi yaptı.Ünlü Radyo programcısı Afrikalı Ali’ninde iştirak ettiği iftar yemeği sonrasında öncelik Lojistik ve haberleşme başlıklarına verildi.Günay Yüce tarafından Lojistik sunumun yapıldığı toplantıda fikir alış verişi üzerinde önemle duruldu.

Daha önce düzenlenen Kahvaltı programında yerleri belirlenen Lojistik Destek Merkezlerine, sevkiyatların başlama zamanları ve ulaşılması gereken 600 üzerindeki durağın temsilcilerinin iletişim bilgileri kontrolden geçirildi.

İstanbul’da bulunan tüm durak başkanlarının katılması ön görülen ve 29 Ağustos’da Şirvan Restaurant’da düzenlenecek iftar programının hazırlıkları konusunda bilgi alış verişi yapıldı.

Miting alanında yapılması ön görülen vaziyet planı ve miting alanına giriş bölümlerininde konuşulduğu toplantıda,miting alanına binlerce insanın taşınma yöntemide dile getirildi.Komite üyelerinin bir kısmının 11 Ekim 2009 tarihinde gerçekleşecek olan Miting için “Kontak Kapatma” önerisi toplantıda görüşe açıldı.Konu hakkında net bilginin Şirvan’da düzenlenecek olan iftar yemeğinin ardından tekrar gündeme alınacağı dile getirildi.

Toplantıda söz alana Radyo Programcısı Afrikalı Ali:”Benim bu yerlere gelmemdeki en büyük tanıtım payı kuşkusuz taksici esnafına ait.Vefasız insanlardan değiliz.Bu büyük mitingde de elimizdeki tüm imkanları ben ve arkadaşlarım sizlerin emekleri için kullanacağız ve haklı mücadelenizde yanınızda yer alacağız” dedi.

Toplantı sonunda katılımcılara seslenen Komite Başkanı Fahrettin Can:”Bu süreç hepimiz için çok önemli.Kararlı tutumumuz bir çok kişi ve kurumu şaşırttı.Onların bu davranışı bizlerin ne kadar haklı bir yolda olduğunu gösteriyor.İnanıyoruz ve çalışıyoruz.Çok konuşan olacak.Farklı söylemler olacak.Ama biz yolumuza yürümeye devam edeceğiz.Hemde arkamıza bakmadan devam edeceğiz” dedi.