MHP Adaylarından Ziyaret

1Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Şehir Plancısı Ahmet Turgut ve Bakırköy adayı Doktor Esra Bicik ile birlikte Kooperatifimizi ziyaret ederek, iki adaya kefil olduğunu “Hizmet getirmezlerse ben de Meral değilim” şeklinde ifade etti.

Havalimanında taksici esnafının sorunlarını dinleyen MHP ekibi, sorunların ortak olduğunu, ancak bazen meslekten ve yaşanan şehirden şehire de farklılıklar arz ettiğini dile getirdiler. MHP Bakırköy Belediye Başkan adayı Dr. Esra Bicik Bakırköy’ün İstanbul’un en güzide ilçesi iken git gide bu imajını kaybettiğini dile getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Turgut da en iddialı olduğu konuların başında trafik geldiğini söyledi. Taksicilerin müşteri talebinin en yoğun olduğu sabah ve akşam saatlerini ancak birer müşteri ile geçirebildiklerini dile getiren Ahmet Turgut, “İstanbul’un kaynakları doğru kullanılmıyor. Savurganlık yapılıyor. Taksici esnafımız da bundan en çok etkilenenlerin başında yer alıyor. Biz sorunu biliyoruz, çözümü de biliyoruz. Projelerimiz ve ekibimiz hazır. istanbul’un hangi arterleri hangi saatlerde neden tıkanıyor? Herşeyi biliyoruz ve hazırlığımızı da yaptık. allah nasip eder de 30 Mart günü belediyeye oturduğumuz anda hiç vakit kaybetmeden projelerimizi hayata sokacağız. İstanbul’u herkes için yaşanabilir hale getireceğiz. bazı meslekler insanımızı hasta eder hale gelmiştir. Taksicilikte bunların başında geliyor. Bu insanlarımızın trafikte ruh sağlıkları bozuluyor. Stresin verdiği rahatsızlıklar da bir yana. Geçimlerini sağlayacakları kadar kazanabilmek için sağlıklarından oluyorlar. Bize inanıp güvenildiği zaman bu güveni boşa çıkarmayacağız” diye konuştu.