Meslektaşımızdan Örnek Davranış

Meslektaşımız Aslan Yılmaz, aracında unutulan ve içerisinde 10 bin dolarlık ziynet eşyası bulunan çantayı, Amerikalı sahiplerine teslim etti.

Dün akşam saatlerinde Amerika’dan Türkiye’ye gelen Amerikalı turistler Victor ve Diane Marder, Atatürk Havalimanı’nda 34 TFN 21 plakalı Aslan Yılmaz’ın (40) yönetimindeki taksiye binerek kalacakları Çırağan Otel’e gitti. Amerikalı turist, bir süre sonra çantasını arabada unuttuğunu fark ederek Atatürk Havalimanı polisini arayarak çantasının kaybolduğunu bildirdi. Amerikalı turistleri sevindiren haber bugün öğlen saatlerinde Kooperatifimizden geldi. Çantanın bir taksici tarafından karakola teslim edildiğini öğrenen yaşlı çift, havalimanı karakoluna gelerek çantayı teslim aldı.3 günlük tatil için İstanbul’a geldiklerini söyleyen Amerikalı Marder çifti, çantanın bulunmasından dolayı çok sevindiklerini ifade etti. Çantanın bulunabileceğine ihtimal vermediklerini söyleyen Victor Marder, “Türk polisine ve taksici arkadaşa çok teşekkür ediyoruz. Çantamızda yaklaşık 10 bin dolar değerinde para ve ziynet eşyası vardı. Belki bazı insanlar için çok büyük bir para olmasa da bizim için önemliydi” dedi.

Kooperatifimiz bünyesinde taksi şoförlüğü yapan Aslan Yılmaz ise arabasını yıkatırken koltuğun altına gördüğü çantayı, içine bile bakmadan yetkililere teslim ettiğini belirterek, “Daha önce de aracımda 60 bin dolar unutulmuştu. Onu da sahibini bulup teslim etmiştim. Bu davranışın herkese örnek olmasını istiyorum” diye konuştu.