Mehmet Ali Şahin’den Kooperatifimize Ziyaret

malisahin3Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin, Kooperatifimizi ziyaret etti ve taksicilerin sorunlarını dinledi.

Kooperatif Başkanımız Fahrettin Can ve çok sayıda taksici tarafından karşılanan TBMM Başkanı Şahin, taksicilerin sorunları ve talepleriyle ilgili bilgi aldı. Başkanımız Fahrettin Can, Şahin’e özellikle korsan taksi ve sigorta primleriyle ilgili olarak şikayetlerini ve taleplerini ifade ederek, “Size bu konuda çok güveniyoruz. Siz çok değerli bir insansınız. Umarım bu sorunlarımızı en kısa zamanda çözüme kavuştururuz” dedi.

TBMM Başkanı Şahin ise gece gündüz çalışarak çoluk çocuğunun nafakası peşinde koşan, taksicilerin sorunlarının bir hayli önemli olduğunu belirterek, “Sizi çok haklı ve yerinde görüyorum. Sayın Başbakan’ın, sizlerin de katılımıyla bir spor salonunda gerçekleştirilen toplantısındaki konuşması hafızamda. Bu konuyu sayın Başbakan çözeceğini söyledi. Çözmenin yolu da bir yasal düzenlemedir. Yasa çıkarmak önemli ama ondan daha önemlisi bu yasaları ciddi şekilde uygulamaktır. Bir de uygulanacak yasaların mutlaka caydırıcı olması gerekir. Göstermelik birtakım uygulamalar işi sulandırır. İnşallah seçimlerden sonra oluşacak parlamento ve o parlamentodan çıkacak hükümet bu sorunu kısa sürede çözer” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Atatürk Havalimanı Kooperatif Başkanımız Fahrettin Can tarafından TBMM Başkanı Şahin’e Çanakkale yıllarında mermiye top taşıyan kadınlarımızı anlatan bir resim takdim edildi. Öte yandan, ziyaret sırasında Şahin’in bir hayli neşeli olduğu ve taksicilerle sık sık sohbet ederek espriler yaptığı gözlerden kaçmadı.