Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Kooperatifimize Ziyaret

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Kooperatifimizi ziyaret etti.Taksi şoför koltuğuna oturarak gazetecilere poz veren Kılıçdaroğlu, yandaşlarının İstanbullular olduğunu belirterek 5 yılda 80 kilometrelik metro hattı yapacaklarını söyledi.

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen ile birlikte bugün Kooperatifimiziziyaret etti.İstanbul genelinden katılan bir çok taksi durağı başkanıda toplantıya iştirak etti.Konferans salonuna sığmayan taksi esnafı sorunlarını söz alarak sırası ile dile getirdi.

Taksicilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, taksicilerin sorunlarını dinledi. Taksicilerden büyük ilgi gören Kılıçdaroğlu, göreve geldikten sonra kısa bir süre içinde korsan taksicilerle mücadele edeceğini ve bu işe bir çözüm getireceklerini belirten Kılıçdaroğlu, belediye tarafından her yıl taksicilerden belli miktarda alınan ücretin, sadece bir kez taksi plakasından alınırken ödeneceğini söyledi. İstanbul’un bir sorunlar yumağı olduğunu ve bu sorulara çözüm getireceğini belirten Kılıçdaroğlu “Bunların 15 yılda yapamadığını 5 yılda yapacağım. Bunları onun korkusu sardı. Eğer söz verdiğim şeyleri yapamazsam gelin benden hesap sorun. 5 yılda 80 kilometrelik metro hattı yapacağım. Bizim yandaşımız İstanbullulardır. Sizlersiniz” dedi.

Kılıçdaroğlu, 30 Mart sabahı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Kadir Topbaş’ın demokratik yollardan görevinden ayrılmak zorunda kalacağını söyledi. Kılıçdaroğlu’nun taksicilere konuşması sık sık alkışlarla kesildi.