Havaş Elini Ekmeğimizden Çek!!!

taxi İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Semih Kaçanoğlu ve Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can, Havaş’ın yaptığı şehiriçi toplu taşımacılık hizmetine tepki gösterdi.

Atatürk Havalimanı’nda yer hizmetleri işlerini yapan HAVAŞ’ın İstanbul’un bazı noktalarına otobüs ve minibüslerle ücret karşılığı yolcu taşımacılığı yapmasını eleştiren Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Semih Kaçanoğlu, “Aksaray, Şişhane, Taksim, Esenler, Akmerkez, Levent, Kozyatağı gibi semtlere yapılan bu servisler yüzünden havalanındaki taksi duraklarında çalışanların ekmeği ile oynanıyor. Sadece turistlere veya personeline yönelik olsa normal karşılarız. Ancak bu hizmet tüm vatandaşlara yapılıyor. Artık bu haksızlığa dur denilmeli” diye konuştu. Kaçanoğlu, Havalimanı Taksi Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can ile beraber hukuki yollara başvuracaklarını kaydetti. Bu yolla Havaş’ın havalimanında çalışan taksiciler yanında şehir içinde çalışan taksici esnafına da rahatsızlık verdiğini iddia eden Kaçanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “2004 yılında meclisten gecen 5216 sayılı Büyükşehir belediye kanununa göre, şehir içi toplu ulaşım hizmetlerinin tamamı İstanbul Büyükşehir Belediyesine verilmiştir. Belediyede bu yetkiye istinaden Atatürk Havalimanına hem metro hem de İETT otobüsleri ile zaten hizmet vermektedir. Eğer Belediyenin vermiş olduğu hizmet yetersiz geliyorsa da ek seferler konulması için müracaat edilir.Belediye yetkililerinin de bu konuyla ilgilenmelerini bekliyoruz. Bizim kimsenin ticaretinde ve ekmeğinde gözümüz yok ancak ekmeğimizi de haksız yere kimseye böldürmeyiz. HAVAŞ yönetiminin bu yanlışlıktan bir an önce dönmesini istiyoruz, aksi taktirde yasal yollarla hakkımızı arayacağız.”
HAVAŞ’IN AÇIKLAMASI
HAVAŞ ise geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer vermişti: “HAVAŞ, havalimanlarında hizmetlere ek olarak, İstanbul Atatürk, İzmir, Antalya, Ankara, Bodrum, Dalaman, Malatya ve Samsun havalimanlarında şehir merkeziyle havalimanı, ayrıca İstanbul Anadolu yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı ile Taksim, Kozyatağı arasında yolcu taşımacılığı yapmaktadır.