HAVALİMANI TAKSİDE UNUTULAN 10 BİN DOLAR SAHİBİNİ BULDU

Moldova’dan İstanbul’a bir kadın arkadaşıyla birlikte gelen 39 yaşındaki Marianna Amilpijak, Laleli’ye gitmek için Atatürk Havalimanı’ndan taksiye bindi. Laleli’ye gelen Amilpijak ve arkadaşı araçtan indikten sonra içerisnde yaklaşık 10 bin doların bulunduğu çantasını takside unuttuğunu fark etti. Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatif’ini arayan Amilpijak, çantasını takside unuttuğunu söyledi. Bunun üzerine Atatürk Havalimanı’na geri gelen Amilpijak’a çantası taksici Adnan Durul tarafından teslim edildi.

Laleli’ye müşteriyi bıraktıktan sonra kooperatiften gelen telefon sonrası araçtaki çantayı fark ettiğini belirten taksi şoförü Adnan Durul, “Çantayı aldım ve buraya getirdim. Telefonda bana çantanın içinde para olduğunu söylediler ve buraya getirdim. Allah bize haram para yemeyi nasip etmesin” dedi.

İstanbul’a giyim alışverişi yapmak için geldiğini belirten Marianna ise şunları söyledi:
“Moldova’dan buraya tekstil alışverişi yapmaya geldim. Sermayem buydu. Bu parayı kaybettiğimde şok oldum. Nasıl Moldova’ya gideceğimi düşündüm. Parayı bulan taksiciye ve burada çalışan herkese teşekkür ederim. Türkiye’ye sık sık gelip gidiyorum. Türk insanına teşekkür ediyorum.”