Genç Vekillerden Ziyaret

AKP İstanbul Milletvekilleri Muhammet Bilal Macit ve Osman Boyraz Kooperatifimizi ziyaret etti.

Kahvaltılı bir programa katılmak için Kooperatifimize gelen Vekiller Kafeteryada taksici esnafının sorunlarını dinledi.Kooperatif Başaknımız Fahrettin Can’ın Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası ile ilgili görüşlerini dinleyen Vekiller konuyu ilgili merciilere sunacaklarını belirttiler.

Kooperatif Başkanımız Fahrettin Can, Büyükşehir Belediyesinin Özel araçlarla şoförlü taşımacılık hizmeti vermek istemesini eleştirdi.Korsan Taksi yasası sonrasında yaptırımların sertleşmesini beklerken esneklikliğin farklı yollarla sağlandığını savundu.Can:”Rent A Car adı altında korsan araçlar örgütlü bir şekilde çalıştırılacak.Bu sistemede yasal bir kılıf uydurulmaya çalışılıyor.Taksici bunu oturduğu yerden izlemez.Tepkisiz kalmaz” dedi.

Taksici esnafına hitap eden vekiller, her türlü sorunlarından kendilerine ulaşabileceklerini ve sorunları ile yakından ilgileneceklerinin sözünü verdiler.

Yönetim binasında gerçekleştirilen kahvaltıda vekiller Kooperatif Yönetim Kurulu ile bir araya geldi ve görüş alışverişinde bulundu.