Geleneksel Pikniğimiz Coşku İçerisinde Gerçekleşti-2009

Kooperatifimizin Geleneksel hale getirdiği Piknik,bu yılda coşku içinde gerçekleşti.Katılımın yüksek olduğu piknikte taksici esnafı stres attı.

Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük Taksi durağı ünvanına sahip olan Kooperatifimiz,AS Oto’nun katkıları ile Geleneksel Pikiğini bu yılda gerçekleştirdi.

Kemerburgaz’da nezih ve alkolsüz bir ortamda gerçekleşen pikniğimize katılım yüksek oldu.Kooperatifimiz üyelerinin ve İstanbul’da bulunan Taksi Durak Başkanları ve Temsilcilerinin katıldığı piknikte katılımcıların hepsi yüksek iş stresini birlikte sohbet ederek ve halaylar çekerek attı.

Türk Halk Müziği ziyafeti’nin yaşandığı pikniğimize katılanlar hep birlikte türkülere eşlik edip Davul-Zurna eşliğinde hep birlikte halaylar çekildi.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkan Vekili Mustafa Silahyürekli ve Yönetim Kurulu Üyeleri,Kağıthane Şoförler Odası Başkan Vekili Kemal Sarı ve Yönetim Kurulu Üyeleri,AS Oto Niyazi Sucu,Eğitmen Oğuz Gülay etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Delta FM’de yayınlanan ve Adem Coşkunyürek tarafından hazırlanan Sarı Hayatlar programı etkinliğimizi canlı yayınladı ve Başkanımız Fahrettin Can piknik alanından röportaj yaptı. Canlı yayınlanan pikniğimize Rumeli TV programcılarıda iştirak ederek taksici esnafının görüş ve düşüncelerini ekranlara yansıttılar.

Kooperatifimiz Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Can piknikte yaptığı konuşmada: “Katılım sağlayan veya işlerinin yoğunluğu sebebi ile iştirak edemeyen tüm üyelerimize taksici esnafına hoşgeldiniz diyorum.Değerli arkadaşlar birlikte bir çok sorunla mücadele ettik.Davamız ekmek davası.Makam,mevki beklentisi olmadan hepinizin sözcüsü olduk.Şu anda önümüzde hep birlikte topyekün mücadele etmemiz gerekn bir sorun var.’KORSAN’ yani hırsızlar.Emek hırsızları.Seçimlerde bu sorunları Kooperatifimize gelen tüm siyasi parti temsilcilerine ilettik.Bakanlıklar düzeyinde şu an yoğun görüşmelerimiz devam ediyor.Allah’ın izni ile bu hırsızlar ile mücadelemiz diğer sorunlarda da olduğu gibi başarı ile sonuçlanacaktır” dedi.