Durdurun Bu Acıları

180520141138470668249_2Bağcılar ve Küçükçekmece’de bıçak zoruyla gasp edilen 3 meslektaşımızdan 1’i öldü, 2’si yaralandı.

Sefer Turgut yönetimindeki 34 TJR 12 plakalı ticari otomobile müşteri gibi binen kimliği belirsiz kişiler, gasp etmek istedikleri sürücüyü Bağcılar Mahmutbey Yolu’nda göğsünden bıçakla yaraladı. Ağır yaralı olarak Özel Bağcılar Yaşam Hastanesi’ne kaldırılan Turgut, burada hayatını kaybetti.

 

Yine Bağcılar’da Reşit Hindi idaresindeki 34 TFA 87 plakalı araca binen 2 kişi de, Kocasinan Mezarlığı civarında 130 YTL’sini aldıkları sürücüyü bıçakla yaraladı.

Bağcılar Özel Gelişim Hastanesi’ne kaldırılan Hindi’nin tedavisinin sürdüğü ve hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Bu arada, Bakırköy’den 34 TCB 21 plakalı aracına müşteri gibi davranan 2 kişiyi alan taksici Cemil Durak, Küçükçekmece Sefaköy İnönü Mahallesi Erler Caddesi’nde bu kişilerce gasp edilmek istendi.

 

Kendilerine direnen Durak’ı, bıçakla boğaz ve göğsünden yaralayarak para ve cep telefonunu alan kişiler, Durak’ı dışarı attıktan sonra aracını alarak kaçtılar.
Özel Kent Hastanesi’nde tedavisi yapılan Cemil Durak, daha sonra Sefaköy Polis Merkezi’ne giderek olayla ilgili ifade verdi.
Polis merkezinden çıkarken basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Durak, ”Bu gece bir arkadaşımızı kaybettik. Bu, benim üçüncü gasp edilişim. Devletin artık buna el koyması gerekiyor” dedi. Cemil Durak’a ait taksi, daha sonra Bahçelievler’de terk edilmiş halde bulundu.

 

Olayların duyulması üzerine Bağcılar’da toplanan taksiciler, bir süre Bağcılar Meydanı’nı araç trafiğine kapatarak eylem yaptı. Zaman zaman kendilerini uyaran güvenlik kuvvetleriyle tartışan taksiciler, daha sonra yolu trafiğe açarak dağıldılar.
Fotoğraf: ARŞİV