Ahmet Davutoğlu’ndan Havalimanına Çıkarma

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Edirne’ye helikopterle hareket etmeden önce Atatürk Havalimanı’ndaki Kooperatifimizi ziyaret etti.

Davutoğlu, taksicilere “Çayı demleyerek içiyorsunuz, ne güzel. Menemen de var mı?” diye sordu. Taksicilerden “Hepsi var” cevabını alan Davutoğlu, “Var mı şimdi Var mı gerçekten” diye sordu.
 
Başbakan, bu kez de, yan taraftaki danışmanlarına dönerek, “Kaç dakikamız var?” diye sordu. 
Taksiciler, “Sayın Başbakanım, 15 dakikada hazır” diye ısrar edince, “Davutoğlu, 10 dakika…” diye karşılık verdi.Başbakan, “Saat 3’ü 10 geçiyor. Bir de, burada biz yersek herkes ister” diye espri yaptı.
 
“BABAM BİR DÖNEM KAMYONCULUK DA YAPTI”
 
Davutoğlu, Kooperatifimiz Yöneticileri ve üyeleri ile sohbeti sırasında, babasının bir dönem kamyon sürücülüğü yaptığını vurgulayarak, “Türkiye’de 50’li, 60’lı yıllarda kamyonculuktan geçmemiş esnaf yoktur” dedi. 
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kooperatif Başkanımız Fahrettin Can’ın plaka sorunuyla ilgili taleplerini dinledikten sonra, “Allah razı olsun, böyle muhabbetle bizi karşıladınız. Güzel de sohbet ediyoruz. Bir çay, bir menemene bütün talepler tamam” diye espri yaptı.
 
Davutoğlu, toplum içinde en çok güven duyulan kesimin taksici esnafı olduğunu belirtti.
 
MENEMEN, BÖREK, BAKLAVA İKRAM ETTİLER
 
Konuşmasının sonunda, Davutoğlu’na menemen, börek ve baklava ikram edildi. Davutoğlu, “Türk usulü yiyeceğiz, değil mi” diyerek, eline ekmek alıp menemene bandırdı. 
 
Ziyaretin sonunda, Kooperatif Başkanımız Fahrettin Can ve Başkan Yardımcısı Yusuf Tuna tarafındanBaşbakan Davutoğlu’na taksi maketi armağan edildi. Davutoğlu, taksicilerle toplu fotoğraf çektirdikten sonra, alkışlar eşliğinde ayrıldı.