Azılı Gaspcı Yakalandı

istanbul-da-10-taksi-soforunu-gasp-eden-genc-7714941_x_194_300İstanbul’un Bağcılar ve Küçükçekmece ilçelerinde 2 gecede 10 taksi şoförünü gasp eden Fırat B., Asayiş Şube Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğü’nün ortaklaşa yaptığı çalışmayla yakalanarak gözaltına alındı.

ÜZERİNDEN KURU SIKI TABANCA ÇIKTI

Bağcılar ve Küçükçekmece ilçelerinde 19-20 Eylül’de gece saatlerinde taksi şoförlerine yönelik peş peşe yaşanan silahlı gasp olayları üzerine İstanbul polisi harekete geçti. Taksicilerin verdikleri eşkal bilgisi doğrultusunda fotoğraf kayıtlarından şüphelinin izine ulaşıldı. Asayiş Şube Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği operasyonda Fırat B. (17) yakalanarak gözaltına alındı. B.’nin üzerinden olaylarda kullandığı kuru sıkı tabanca çıktı. Şüphelinin, taksicilerden 20 ila 250 lira arasında para ile cep telefonu aldığı belirtildi. Fırat B.’nin kasten adam yaralama ve uyuşturucu madde kullanma suçlarından sabıka kaydı bulunduğu öğrenildi.

GÜVENLİK KAMERALARINA YAKALANDI

Fırat B., emniyetten çıkarılışı sırasında gazetecilere ‘Kiramı ödemek için yaptım.’ dedi. Fırat B., nitelikli yağma suçlamasından Anadolu Adliyesi’ne gönderildi. Fırat B.’nin gasp ettiği belirtilen bir taksiye binişi de güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.