ATB’den Kooperatifimize Ziyaret

atbhv3Avrupa Türk Kültür Dernekleri Birliği (ATB) Genel Başkanı Recep Yıldırım,yaptığı Türkiye ziyaretinde ilk olarak Kooperatifimizi ziyaret etti.
Recep Yıldırım beraberindeki kalabalık heyet ile,Kooperatifimiz Başkanı Fahrettin Can ve Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Bedir,İlhan Ayan,Birol Büyükbaş ve Davut Kıranlıoğlu tarafından karşılandı.Cuma günü olması münasebeti ile Cuma namazı Taksiciler Kooperatifi Camii’nde eda edildi.


Namaz’ın ardından Taksiciler Kooperatifi’nde basın’a açık bir açıklama yapan Yıldırım:”Son günlerde Avrupa’daki gündemi takip ediyorsunuzdur.Müslüman dünyasının duyguları ile Avrupa oynamaya devam ediyor.En son Srebrenica katliamında bulunan Hollandalı askerlerin ödüllendirilmesi,Sabancı Suikast’ı sanıklarının neredeyse ödüllendirilmeye çalışılması ve Havalimanı ve Gümrüklerde uygulanan Har-AÇ konuları üzerinde Avrupa’lı Türkler olarak önemle duruyor ve her fırsat’da dile getirmeye çalışıyoruz”dedi.

Yıldırım açıklamasına şu sözlerle devam etti:”Bu hafta yapacağımız ve Vatanımızın çeşitli yerlerindekatışacağımız faaliyetlerde de bu konulara elimizden geldiği kadar değinip,bir tür vurdum duymazlık ve alakasız bir durumda bulunan iktidarı artık bir şeyler yapmaya davet edeceğiz.Mevcut hükümet Avrupa’da bulunan vatandaşlarını artık sağılacak …. yerine komaktan vazgeçmeli.İmza kampanyalarımız Avrupa’da tüm vatandaşlarımız tarafından büyük destek gördü.Ve Avrupa’da bulunan Türk vatandaşlarımızın her türlü sorunu için mücadele etmeye ve haklarını aramaya devam edeceğiz” dedi.

Yıldırım:”Avrupa’da biliyorsunuz artık tüm Türk televizyon kanallarını rahatlıkla izleyebiliyoruz.Taksici esnafının ekmek parası peşinde yaşadığı sıkıntılara,üzüntülere de bire bir yaşamış gibi şahit oluyoruz.Evine ekmek götürmek için,gecesini gündüzüne katan bu emekçilere yapılan saldırılar için önlemlerin yetersiz kalması inanın bizi orada kahrediyor ve artık bu tür saldırılara dur denilmesini sitiyoruz.Çünki;bu hizmeti yapan taksicilerimiz bizim için çalışıyor,mücadele ediyor.Onlara sahip çıkmakta bizim en doğal görevimizdir”dedi.

atbhv2

Kooperatif Başkanımız Fahrettin Can:”Bünyemizde bulunan üyelere,şoförlere ve çalışanlara eşit şekilde ve kaliteli bir şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz.İşimize siyaset karıştırmadan işimizi gece gündüz demeden,yarışırcasına yapıyoruz”dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Ayan ve Davut Kıranlıoğlu misafir heyete,Kooperatifimiz hakkında bir brifing verdi.Disiplin Kurulu Başkanı Birol Büyükbaş ise Kalite politikasının hedeften şaşmadan ilerlemesi için,ceza-i müeyyidelerin sıkılıkla uygulandığını ve aksatmadanhaftalık disiplin kurulu’nun toplandığını kaydetti.Yönetim Kurulu üyelerinin çalışmaları,yaptıkları ve yapacakları hakkındaki açıklamaları beğeni ile dinlendi ve karşılandı.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ