Antalya’lı Taksicilerden Terör Protestosu

antalyaprotestoAntalya’da bin 500’ü aşkın taksi esnafı, teröre tepki göstermek için şehir turu attı. Antalya’nın en işlek caddelerinden geçen Türk bayraklı taksiciler klakson çalarak teröre tepkilerini dile getirmeye çalıştı. Antalya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Alkan, herhangi bir taşkınlık çıkarmadan tepkilerini gösterdiklerini ve bu topraklarda yıllarca kardeşçe yaşandığını herkesin sağduyulu olması gerektiğini söyledi.

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na bağlı bin 500’ün üzerinde taksi esnafı son günlere gelen şehit haberleri üzerine harekete geçti. Yönetim kurulu üyeleri tarafından Antalya Valiliği, Emniyet Müdürlüğü’nden alınan izinler sonrası bugün araçlar Antalya sokaklarında tepkilerini dile getirmeye çalıştı. Antalya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası önünden başlayan konvoy Antalya’nın en işlek caddelerinde dolaşarak klakson çaldı. Hiçbir taşkınlığın olmadığı teröre tepki eyleminde ise Antalya sokakları sarıya boyandı.

‘CİĞERİMİZ, YÜREĞİMİZ YANIYOR’

Trafiğin az olduğu saate denk getirerek bin 500’ün üzerinde araçla Antalya sokaklarına çıktıklarını söyleyen Antalya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Alkan, konvoyun çok kalabalık olduğunu şehir trafiğinde herhangi bir sorun yaşanmaması içinde bölünmeler olduğunu ifade etti. ‘Tabi bizim ciğerimiz yanıyor yüreğimiz yanıyor.’ diyen Alkan, kendilerinin bu halde olduğunu, şehit anne babalarının halini düşündüklerini ifade etti. Alkan, Antalya taksi esnafı olarak da ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

‘SAĞDUYULU OLMAK LAZIM’

Tüm kesime sağduyu çağrısında bulunan Alkan sözlerini şöyle tamamladı: “Sağduyulu olmak lazım. Gaza gelmemek galeyana gelmemek lazım. Olaylara daha makul ve mantıklı yaklaşmak lazım. Olay çıkarmak belki de bir dakika sürmez ama bu olayları yatıştırmak saatleri günleri alabilir. Biz kendi açımızdan sağduyuluyuz ve bütün halkımızı da sağduyuya davet ediyoruz. Biz güzelim cennetimizde yıllarca kardeşçe yaşamışız ve yaşamak istiyoruz. Bizim üzerimizde oynanmak istenen kirli oyunları artık bırakın. Karşı grupta bize karşı galeyana gelmesin. Yıllarca kardeşçe yaşamışız bu saatten sonrada kardeşçe yaşayalım istiyoruz.”