Kategoriler

Site İçi Arama

Bülent Kerimoğlu’ndan Kooperatifimize Ziyaret

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, dünyanın en büyük taksi durağı unvanını elinde bulunduran Kooperatifimizi ziyaret etti.

Kooperatif Başkanımız Fahrettin Can tarafından karşılanan Belediye Başkanı Kerimoğlu taksici esnafına hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ben de bir esnaf çocuğu olarak ve uzun yıllar sigorta ve devlet hastanelerinde hekimlik yapan birisi olarak küçük ve orta ölçekli esnafımızın sorunlarını yaşayarak biliyorum. Özellikle taksici esnafımızın İstanbul’un yoğun trafiğinden dolayı yüzü gülmüyor. Can güvenliğinin yanı sıra ztrafikten dolayı bütün toplumun gibi taksici esnafımızın ruh sağlığı problemleri arttı. Bir de korsan taksi probleminiz var. Biz belki ilçe belediyesi olarak bu sorunlarınızın çözümüne direkt bir etkimiz yok ama sizlerin sorunlarını gerekli yerlere aktaracağım. Sorunlarınızın çözümü için elimizden geleni yapacağım.”

YETKİLİLERE ÇAĞRIDA BULUNDULAR

Kooperatif Başkanımız Fahrettin Can ise; dikkat çekmemek için lüks araçlarla korsan taksicilik yapan korsan taksi duraklarının artması, taksimetre fiyatlarına yeteri kadar zam alınamamasından yana düşüncelerini anlattı. Trafiğin her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal alarak bir yere gidiş-dönüşlerinin 4-5 saati bulduğu için yeteri kadar işlerinin olmamasından şikayet eden taksiciler, yetkilileri daha etkin mücadeleye çağırdılar.

 

Kategoriler: Bizden Haberler, Etkinliklerimiz, Haberler
Yukarı