Kategoriler

Site İçi Arama

Hem Kanımızla Hem Canımızla

Türkiye Havayolu Pilotları Vakfı (PİLVAK), Kızılay işbirliği ile ilki geçen yıl yapılan kan bağışı kampanyasını bugün Atatürk Havalimanı’nda bir kez daha başlattı.

TAV Havalimanları İşletmesi ev sahipliğinde, “Hayatınız kanatlarımızın altında” sloganıyla düzenlenen kan bağışı kampanyası için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Geliş Katı’nda bir stand kuruldu.

Büyük beğeni ile karşılanan ve büyük oranda katılım sağlanan Sosyal Sorumluluk Projesine PİLVAK Başkanı Hüseyin Belpınar,PİLVAK Genel Sekreterş Oral Büyüksarı, TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü ve Türk Kızılay’ı Genel Sekreteri Hüseyin Can,Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifini temsilen Başkan Yardımcısı Yusuf Tuna ve Bilişim Güvenliği Müdürü Alperen Zekeriya Çulha katıldı.

3 gün sürecek olan kampanya öncesinde gazetecilere açıklama yapan PİLVAK Başkanı Hüseyin Belpınar, kana sürekli ihtiyacın olduğunu belirterek, “Kan bağışı insanın vücudunun yenilenmesi açısından çok faydalı. Peygamber Efendimiz’in de bir sünneti. Hem insan sağlığına faydası hem de ihtiyaç sahipleri açısından önemli bir hizmet. Bu açıdan desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Etkinliğe Devlet Hava Meydanları İşletmesi,TAV Havalimanı İşletmeleri,Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi destek verdi.

Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can ise kan bağışında bulunan pilotlara, tüm havalimanı çalışanlarına ve yolculara teşekkür etti. Kan verme bilincinin her yıl önemli bir oranda arttığını kaydeden Can, “Kan bağışında son yıllarda ciddi bir artış var. Amaç insana hizmet. Aldığımız kanlar yine bu topluma hizmet veriyor. Kan, yapılamayan tek ilaç. Devamlı kan bağışçısı kazanmak bizim için daha önemli” ifadelerini kullandı.

Kan bağışında bulunan kaptan pilot Selçuk Cengiz ise daha öncede kan verdiğini anımsatarak “Bugün kan kampanyasını tesadüfen öğrendim. Hem sağlığımız için hem de ihtiyaç sahiplerine ulaşacağı için mutluyuz” dedi.
Airbus A330 pilotu olan Kaptan pilot Perihan Işık ise sosyal sorumluluk projesi kapsamında burada bulunduğunu belirterek, Türkiye’de kan verme oranının erkeklerde yüzde 86, kadınlarda ise yüzde 14’de kaldığını öğrendik. Bu noktada öncü olmak istedim. Tüm kadınları kan vermeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Etkinliğin 3. gününde Ahmet Hezarfen Camii avlusunda konumlanan Kızılay Kan Merkezi araçlarında Cuma namazından çıkan Havalimanı çalışanları kan bağışında bulundular.PİLVAK Genel Sekreteri Oral Büyüksarı yaptığı açıklamada:”İnsanımızın duyarlılığı bizleri çok memnun etti.Teknik,Yer Hizmetleri,Taksiciler ve Cuma namazını kılmak için buraya gelen yolcularımızın kan verme konusunda hassasiyetleri had safhada.PİLVAK olarak böyle bir etkinliğe imza atmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kategoriler: Bizden Haberler, Etkinliklerimiz, Havalimanı Haberleri
Yukarı