Kategoriler

Site İçi Arama

Giriş-Çıkış Durdu Asparagas Çıktı

Öğle saatlerinde bazı internet siteleri ve sosyal medyada ‘Atatürk Havalimanı’na araç ve yolcu giriş-çıkışlarının durdurulduğu söylentisi hızla yayıldı. Ancak kısa süre sonra bu haberlerin asılsız olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin twitter hesabından “İnternette Atatürk Havalimanında uçuşların durdurulduğuna dair yayılan haberler asılsızdır. İtibar etmeyiniz. Rutin uçuşlar devam etmektedir.”şeklinde tweet attı. Aynı dakikalarda İstanbul Valiliğinin twitter hesabından yapılan açıklamada da, “Sosyal medya ve internette Atatürk Havalimanının iniş ve çıkışlara kapatıldığına dair asılsız haberler yer almaktadır. Atatürk Havalimanımızda normal iniş ve kalkış seferlerine devam edilmekte olup bu tür asılsız haberlere vatandaşlarımızın itibar etmemeleri önemle rica olunur.” denildi.

DHMİ İstanbul Başmüdürü Timur Alp Bayrak da, “8 Ağustos 2016 öğlen saatlerinde, bazı basın ve yayın organlarında yayınlanan, “Atatürk Havalimanı’na tüm ve giriş çıkışların kapatıldığı” yolundaki haberler doğru değildir. Havalimanımızdaki yolcu ve uçak operasyonu, aksaksız devam etmektedir.” açıklamasını yapmıştı. .
Atatürk Havalimanı nizamiye olarak adlandırılan girişinde şüpheli görülen araç ve araçlardaki kişiler aramaya tabi tutulduğu için bir süreden beri trafik akışı ağır işliyor. Uçağını kaçırma tehlikesi yaşayan bazı yolcular havalimanına yaya olarak ulaşmaya çalışıyor.

İşte havalimanı girişinden bazı fotoğraflar…

aspar arama 2 aspar arama 3

Kaynak: airkule.com

Kategoriler: Duyurular, Havalimanı Haberleri
Yukarı